вторник, 24 мая 2016 г.

Długowieczne ogrodzenia z drewna

Długowieczne płoty z drewna

Niewłaściwie konserwowane ogrodzenia drewniane szybko się destruują oraz mogą nieodwracalnie zgubić swój dotychczasowy urok i właściwości. Decydując się na zastosowanie drewna na płot wskazane jest poznać typy pielęgnacji i konserwacji takiego ogrodzenia. Tylko wówczas zdołamy napawać się jego pięknem przez wiele lat.

Wszelkie prace konserwujące płot z drewna należy rozpocząć od należytego oraz dokładnego przygotowania materiału na płot, ponieważ od tego zależy efekt finalny własnych prac. Przed zastosowaniem artykułów do protekcji i dekoracji płotów z drewna istotne jest weryfikacja, czy drzewo jest czyste, suche oraz czy nie nosi śladów biokorozji. Dopiero po zwieńczeniu obróbki drewna na ogrodzenie możemy przejść do aplikacji amalgamatów konserwujących.

Pielęgnację, przede wszystkim w przypadku gołego drzewa ogrodzeniowego, powinniśmy rozpocząć od naniesienia 1-2 warstw bezbarwnego impregnatu fachowego, który zabezpiecza drzewo ogrodzeniowe przed grzybami, sinizną tudzież owadami. Podczas gdy konserwujemy już nasze płot przed progresem biokorozji, należy nanieść następne preparaty, jakie asekurują je przed warunkami atmosferycznymi- wodą i promieniowaniem UV. Jeśli chcemy zdołać zachować naturalny odcień drzewa naszego płotu, powinniśmy użyć achromatyczny lakier do przeznaczeń zewnętrznych. Jeśli natomiast zależy nam na nadaniu naszemu ogrodzeniu sprecyzowanego atramentu, winnyśmy sięgnąć po impregnat koloryzujący lub lakierobejcę.

W pierwszym wypadku środek konserwujący wsiąknie w drzewo, ochroni ogrodzenie od środka, lecz nie wytworzy na jego powierzchni profilaktycznego filmu. Ochronione w ów sposób ogrodzenie pozostanie matowe oraz miłe w dotyku. Jeśli zależy nam na doskonalszej oraz trwalszej asekuracji ogrodzenia, winniśmy wdrożyć lakierobejcę. Lakierobejca stworzy na nawierzchni malowanego ogrodzenia lakierowy film, jaki skuteczniej niż w wypadku impregnatu maskuje ogrodzenie przed ujemnym działaniem elementów atmosferycznych.

Jak widać by ogrodzenia z drzewa były trwałe trzeba poświęcić im dużo uwagi oraz troski.

Zgoła inaczej jest w przypadku ogrodzeń plastikowych. Ten wersja ogrodzeń jest w całości wytrzymała na warunki atmosferyczne dzięki czemu nie potrzebuje pielęgnacji. Ogrodzenia PCV nie podlegają także biokorozji zatem służą swoim właścicielom przez długie lata.

Комментариев нет:

Отправить комментарий